LB Mühendislik Logo

2005 yılında İzmir merkezli kurulup, Türkiye’de faaliyet göstermeye başlayan ve uygulama sektörünün liderlerinden olan LB Mühendislik ve Endüstriyel Yapı Çözümleri San. Tic. Ltd. Şti. , ünvanıyla 3 ana konuda uzmanlık alanları olan Endüstriyel Zemin Kaplamaları, Yapı, Beton Delme&Kesme ve Güçlendirme gruplarında faaliyet göstermektedir.

Endüstriyel Zemin Kaplamaları Grubunda; Bir çok alanda kullanılan, gerek dekoratif ve gerekse endüstriyel anlamda alternatiflerinden üstün özelliklere sahip epoksi zemin kaplamaları kullanımı her geçen gün artmaktadır. En çok tercih edilen alanlardan bazıları ise şöyledir; Fabrikalar, Mağazalar, Endüstriyel Tesisler, Depolar, Hangarlar, Hastaneler, Okullar, Ofisler, Labaratuarlar, Tamir ve Montaj Atölyeleri, Oteller, Gıda Üretim Alanları, Tekstil Atölyeleri, Otoparklar ve benzer bir çok alanda başarı ile uygulanmaktadır.

Yapı Grubunda: Su yalıtımı, mineral ve bitüm esaslı tek ve çift bileşenli malzemeler, fayans seramik yapıştırıcıları ve derz dolguları, özel şaplar, mineral esaslı beton tamir ve kozmetikleri, dış cephe temizlik, koruma ve kaplamaları ile tarihi eser koruma ve onarımlarında iyi referanslara sahip bulunmaktadır. Bunun yanı sıra epoksi reçineleri sahip olduğu birçok özelliğin yanı sıra geçirimsizlik konusunda da bilinen en iyi kimyasal malzemeler grubudur. Bu özelliği sayesinde yapı sektörü epoksi ürünlerini keşfetmiş ve yapıların büyük sorunları arasında bulunan su yalıtımı görevinde kesin sonuçlar doğurarak yine alternatifsiz bir malzeme haline gelmiştir. Havuzlar, Banyolar, Teraslar, Enjeksiyon sistem alanları gibi bir çok noktada tartışmasız sonuçlar doğurmaktadır. Su yalıtım özelliği yanı sıra aynı zamanda bir kaplama malzemesi olarakta kullanılan epoksi ürünler yalıtım sonrası ilave bir kaplama ihtiyacınıda ortadan kaldırmakta ve bu sayede ekonomize katkıda bulunmaktadır.

Beton Delme&Kesme ve Güçlendirme Grubunda ise; Geniş makina parkuru, konusunda uzman teknik personellerimizle doğru alanda projelerin çözüm ortağı olmaya devam etmekteyiz. Güçlendirme alanında gerek karbon fiber takviyeli uygulamalar, Çimento ve Epoksi enjeksiyonu, Montaj ve Ankraj sistemleri ile epoksi reçineler kimyasal reaksiyonlarını tamamladıktan sonra çok mukavemetli ve uygulandığı alana yapısal olarak yapışan kimyasal malzemelerin uygulamalarını yapmaktayız. Gerekli mühendislik işlemlerinden geçtikten sonra bu özellikleri ile çimento karışımlarından elde edilemeyen dayanımların gerektirdiği alanlarda tüm onarım ve güçlendirme işlemlerinde başarılı referanslarımız ile hizmet vermekteyiz.

Yapı sektöründe yenilikçiliği hedefleyen ve bu alanda yerinde ve doğru malzemeler ile doğru uygulama hedefini sunmayı ilke edinmiş olan firmamız, konularında uzman teknik kadrosu ile sizlere bu hizmeti en doğru ve en hızlı şekilde vermek için, İzmir ofisimizin yanında Gebze ofisimiz ile inşaat sektöründe yerini almıştır.

Kalite, hizmet ve servise önem veren firmamız, sizlerden gelecek her türlü talep karşısında yardımcı olacaktır.

Gerekli her türlü teknik bilgi için yardıma hazır olduğumuzu belirterek, bilgilerinizi rica eder, işlerinizde başarılar dileriz.

Saygılarımızla...

Vizyonumuz Sektöründeki yeni nesil uygulamaları ve teknolojileri takip ederek uygulayan, toplam kalite yönetimini tüm birimlerinde yaygınlaştırarak, küresel pazarda müşteri memnuniyetini en üst düzeyde sağlayan; insanlığa, doğaya ve evrensel değerlere karşı saygılı ve sorumluluklarını yerine getiren lider bir firma olmak.


Misyonumuz Kurumsal kimliği, deneyimli personeli, yenilikçi yüzü, müşterilerine sunduğu güven ve verdiği profesyonel hizmetler ile Türkiye, Avrupa ve Ortadoğu'da sektöründe kaliteli, hızlı ve ekonomik çözümler sunarak katma değer yaratan bir firma olmak.

AÇIK DAVRANIRIZ GÜVEN VERİRİZ Her zaman en yüksek etik ve profesyonel standartları hedefleriz. Tüm ilişkilerimizde dürüst, saygılı, adil, açık ve şeffaf davranırız.

KALİTEDE İDDAALIYIZ Müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap veren üstün hizmet kalitesini sağlamakta iddialıyız. Standartlarla ilgili çıtayı biz koyarız. Rakiplerimiz bizi takip eder. Sürekli kalite sunarak ülke çapındaki hizmetlere imza atarız. "Ölçemiyorsan başarılı da olamazsın" prensibi ile çalışırız.

TAKIM ÇALIŞMASIYLA KAZANIRIZ Şirketini ve birbirlerini düşünen takımların başarılı olacağına inanırız. Başarıyı içlerinde çalıştığımız topluluklar, kendi personelimiz, hissedarlarımız, ortaklarımız ve müşterilerimizle süregelen iyi ilişkiler üzerine inşaa ederiz. Birbirimizi sürekli bir şekilde dinleyerek, açıkça konuşarak ve bilgiyi cömertçe paylaşarak destekleriz. Mükemmel takım çalışmasının sınırları olmadığına ve karşılıklı saygı prensibine dayandığına inanırız.

SORUMLULUK ALIRIZ Yaptığımız hareketlerin sorumluluğunu birey ve grup olarak alırız. Her gün ve her yerde müşterilerimizin içinde bulunduğumuz toplumun ve dünyanın daha iyi olması için pozitif katkida bulunuruz.

YAPABİLİRİZ Pozitif "yapabiliriz" tavrı ile mükemmel finansal sonuçlar elde edebiliriz. Herkesin içinde varolan girişimci ruhunu teşvik ederiz. Doğru şeylerin doğru zamanda yapılmasını sağlamak hususunda kararlıyız. Değişiklikten korkmayız ve önceden hesap edilmiş riskleri alırız.

Proje kapsamında çevresel etkilerin yönetimi konusunda ortak yaklaşımı öncelikli görev edinmekteyiz.
Mevcut ve potansiyel çevresel riskleri, proje risk değerlendirme alanımızda yer vermekteyiz.
Kullanılan her tür fire malzemeler ve geri dönüşüme dahil olan tüm atık malzemeleri minimum orana indirmekteyiz.
Tüm personelimizi çevresel eğitim sürecine dahil etmekteyiz.
İlgili çevre koruma kanun ve politikaları ile uyumlu olmayı garanti altına almış bulunmaktayız.